Glavni sponzor društva:

Davčna številka: 15877094
TRR društva: SI56 6100 0001 4683 916  pri Delavska hranilnica d.d. Ljubljana
Tel: 031 732 278

Plesno gledališko društvo »Primabalerina«je samostojno, prostovoljno in nepridobitno združenje državljanov, ki z ljubiteljskim delovanjem uresničuje svoje interese na področju plesne in gledališke umetnosti ter s tem prispeva k bogatenju kulturnega življenja v svojem ožjem in širšem okolju.

Namen društva je:

• Povezava in pomoč pri sodelovanju med različnimi kulturnimi društvi in organizacijami,
  • izobraževanje otrok v različnih plesnih tehnikah z rednimi treningi, seminarji, preko plesnih delavnic in s plesnimi predstavami,
  • približati klasično glasbo in umetnost otrokom in odraslim,
  • razvoj gledališke in plesne dejavnosti, širjenje gledališke kulture v Sloveniji in tujini
  • spodbujanje različnih zvrsti plesne in gledališke dejavnosti vseh generacij, predšolskih otrok, šolskih otrok, mladine, odraslih in starejših oseb,
  • razvijanje klasičnega plesa,
  • spodbujanje in razvijanje ustvarjalnosti skozi pedagoško in kreativno delo na področju plesa.

Cilj društva je organizirano uresničevanje plesne dejavnosti, ljubiteljske gledališke in drugih vrst kulturno-umetniških dejavnosti.

template-joomspirit